A közzétett elemzés megállapítja,
hogy egyre veszélyesebbek a zsaroló támadások (Ransomware of
Things), amelyek különösen gyakran vesznek célba egészségügyi
intézményeket. A zsarolóvírusok használói váltságdíjat
kérnek a feltört és hozzáférhetetlenné tett eszközökért és
tartalmakért.
Kiemelték a mobilplatformok sérülékenységét és az ezeket kihasználó támadásokat. Az Androidon májusig több mint 255 sérülékenységet fedeztek föl, ami időarányosan meghaladja a tavalyi adatot. Az egyik ilyen hiba miatt a WannaCryptor például 150 országban 300 ezer virtuális fertőzés okozott. Az Eset arra számít, hogy hasonló támadások a jövőben is előfordulhatnak.
Várhatóan folytatódnak a kritikus infrastruktúrák elleni támadások is, nemrég olyan vírus jelent meg, amelyet elektromos hálózatok támadására fejlesztettek ki - írták. Nem mentes a bűnözéstől a játékipar sem, ám itt nem pénzt kérnek, hanem még több játékra ösztönzik a felhasználókat - tették hozzá.
A tanulmány az adat- és profitszerző próbálkozások közül a hatalmas leárazásokat ígérő átverések, a mobilalkalmazásokban elrejtett fenyegetések és a rosszindulatú kiterjesztések veszélyeire is figyelmeztet. Az Eset a különféle iparágak és szabályozások megerősítését szorgalmazza az internetes támadások visszaszorítása érdekében.
Nemrég a WannaCry nevű zsarolóvírus globális károkat okozott, májusban megbénított számos kórházat Nagy-Britanniában, Németországban a vasúthálózatot támadta meg, emellett világszerte több kormányzati és vállalati számítógépes rendszert fertőzött meg.
(Forrás: MTI)