A módosítás értelmében súlyos veszélyeztetésnek minősül, így akár a gyermek családból kiemeléséhez is vezethet, ha a szülőt a gyermekorvos, a védőnő, a pedagógus vagy az óvónő nem találja kellően együttműködőnek.

Ezért most a TASZ levélben fordul Czibere Károly államtitkárhoz, arra kérve őt, hogy a jelen törvénymódosítás hatályba lépése előtt készüljön el az “együttműködés” fogalmát pontosító, garanciális szabályokat tartalmazó módszertani anyag, illetve a szaktárca által éppen kidolgozás alatt álló javaslatcsomag a gyermekvédelmi rendszer javítása érdekében. Továbbá arra kérik az illetékes államtitkárságot, hogy a szakmai anyagok az állásfoglalásunkat aláíró szervezetekkel és szakemberekkel közösen folytatott szakmai párbeszéden alapuljanak.

A szervezet addig is arra kéri a gyermekek jogait védő, a családokat segítő szakembereket, házi orvosokat, védőnőket, óvónőket, pedagógusokat, és családgondozókat, hogy a megszavazott törvénymódosítás ellenére továbbra is a Gyermekjogi Egyezmény és a Gyermekvédelmi törvény szellemiségének megfelelően, a szakmai-etikai szabályokat követve, a szülőkkel valós partneri viszonyban dolgozzanak a családok együttmaradásáért.